2021 Indian River Invitational - 1/15/2022                   
                        2022 Indian River Invitational                         
                                 Jan 15, 2022                                  
                                    Results                                    
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
              1:40.67  NYS
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watertown  'A'                              1:44.79    1:47.12         40  
     1) Zach Kilburn JR                 2) Bennett Pistner FR             
     3) Xander Gaige JR                 4) Ike Woolcott JR                
                  27.86       57.71 (29.85)     1:23.09 (25.38)     1:47.12 (24.03)
  2 Lowville Academy  'A'                       1:56.00    1:55.11         34  
     1) Colin Kempney JR                2) Cody Kempney FR                
     3) Andre Meleshchuk JR             4) Samuel Gillette JR             
                  30.17     1:04.05 (33.88)     1:29.41 (25.36)     1:55.11 (25.70)
  3 Canton-Lisbon-Potsdam  'A'                  1:59.29    1:59.58         32  
     1) Mark Hollinger                  2) Trevor Bates                   
     3) Juan Pablio Corona Gomez        4) Daniel Amendariz-Huang         
                  30.25     1:04.34 (34.09)     1:32.71 (28.37)     1:59.58 (26.87)
  4 Carthage  'A'                               2:02.50    2:02.56         30  
     1) Alexander Reinsburrow JR        2) Hunter Berg SR                 
     3) Evan Dicob FR                   4) Gavin Lajoie SR                
                  34.08     1:06.88 (32.80)     1:37.58 (30.70)     2:02.56 (24.98)
  5 Watertown  'B'                              2:01.14   x2:05.87        
     1) Drew Wekar FR                   2) Jonah Stone FR                 
     3) Desai Holland SO                4) George Weir SO                 
                  31.58     1:07.85 (36.27)     1:39.15 (31.30)     2:05.87 (26.72)
  6 Indian River  'A'                           2:08.02    2:09.67         28  
     1) Lincoln Stanley SO              2) Calvin Eggleston JR            
     3) Michael Gately SO               4) Aiden Jones JR                 
                  36.69     1:11.19 (34.50)     1:40.92 (29.73)     2:09.67 (28.75)
  7 Lowville Academy  'B'                       2:15.00   x2:10.59        
     1) Noah Comet JR                   2) Emanuele Puliga JR             
     3) Jeremiah Krop SR                4) Collin Schrag SO               
                  35.46     1:10.16 (34.70)     1:41.50 (31.34)     2:10.59 (29.09)
  8 South Jefferson  'A'                        2:08.10    2:10.85         26  
     1) John Perkins SO                 2) Nate Bliss JR                  
     3) William Lawrence JR             4) Logan Passino JR               
                  35.36     1:12.20 (36.84)     1:43.54 (31.34)     2:10.85 (27.31)
  9 South Jefferson  'B'                        2:18.00   x2:21.10        
     1) Patrick Easton FR               2) Blake Foote SO                 
     3) Ryan Rogers JR                  4) Numa Aureil SR                 
                  35.35     1:15.76 (40.41)     1:52.02 (36.26)     2:21.10 (29.08)
 10 Watertown  'C'                              2:30.41   x2:27.50        
     1) Luciano Guarino JR              2) Luke Charlton FR               
     3) Peter Jennings FR               4) Connor Brown FR                
                  40.16     1:18.28 (38.12)     1:58.13 (39.85)     2:27.50 (29.37)
 11 Carthage  'B'                               2:30.78   x2:38.97        
     1) Eric Waterhouse SR              2) Ethan Marilley SO              
     3) Connor Covey SR                 4) Kyle Parcels JR                
                  42.16     1:16.49 (34.33)     2:08.14 (51.65)     2:38.97 (30.83)
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:47.60  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ike Woolcott        JR Watertown            2:05.89    2:01.99         20  
                  26.42       57.22 (30.80)     1:29.43 (32.21)     2:01.99 (32.56)
  2 Alex Baxter            Canton               2:04.47    2:07.99         17  
                  28.10       59.68 (31.58)     1:33.74 (34.06)     2:07.99 (34.25)
  3 Nate Hulbert        SR South Jefferson      2:09.32    2:08.25         16  
                  30.26     1:02.93 (32.67)     1:36.32 (33.39)     2:08.25 (31.93)
  4 Cody Kempney        FR Lowville             2:09.96    2:09.35         15  
                  28.24       59.99 (31.75)     1:34.19 (34.20)     2:09.35 (35.16)
  5 Juan Pablio Corona     Canton                    NT    2:10.03         14  
                  28.07       59.80 (31.73)     1:33.25 (33.45)     2:10.03 (36.78)
  6 Gavin Trocke        JR Watertown            2:10.09    2:10.61         13  
                  29.82     1:02.09 (32.27)     1:36.50 (34.41)     2:10.61 (34.11)
  7 Eugene Renzi        FR South Jefferson      2:24.38    2:16.97         12  
                  30.96     1:06.57 (35.61)   2:16.97 (1:10.40)                    
  8 Ethan Smith         SR South Jefferson      2:24.40    2:30.13         11  
                  32.03     1:10.52 (38.49)     1:50.93 (40.41)     2:30.13 (39.20)
  9 Luciano Guarino     JR Watertown            2:36.62    2:36.22          9  
                  34.88     1:16.03 (41.15)     1:57.12 (41.09)     2:36.22 (39.10)
 10 Cameron Baird       FR Watertown            2:35.01    2:40.40          7  
                  33.48     1:12.99 (39.51)     1:55.57 (42.58)     2:40.40 (44.83)
 11 Ryan Rogers         JR South Jefferson      3:07.47    2:42.31          6  
                  35.77     1:17.18 (41.41)     2:00.08 (42.90)     2:42.31 (42.23)
 12 Kyle Parcels        JR Carthage             3:16.92    3:09.42          5  
                  38.22     1:23.53 (45.31)   3:09.42 (1:45.89)                    
 13 Khachic Vardanyan   SR Carthage                  NT    3:14.94          4  
                  37.53     1:25.30 (47.77)   3:14.94 (1:49.64)                    
 
Event 3  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              2:00.63  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bennett Pistner     FR Watertown            2:22.69    2:18.17         20  
                  27.60     1:02.48 (34.88)     1:45.64 (43.16)     2:18.17 (32.53)
  2 Mark Hollinger         Canton               2:31.73    2:32.43         17  
                  33.63     1:09.13 (35.50)     1:59.71 (50.58)     2:32.43 (32.72)
  3 Noah Comet          JR Lowville             2:35.15    2:32.60         16  
                  31.75     1:12.99 (41.24)     1:56.64 (43.65)     2:32.60 (35.96)
  4 Hunter Berg         SR Carthage             2:38.96    2:39.65         15  
                  31.18                             2:02.51 ( )     2:39.65 (37.14)
  5 George Weir         SO Watertown            2:41.61    2:40.40         14  
                  32.48     1:14.87 (42.39)     2:06.39 (51.52)     2:40.40 (34.01)
  6 Carter Todd         SR Gouverneur           2:40.24    2:40.84         13  
                  34.28     1:12.62 (38.34)     2:05.59 (52.97)     2:40.84 (35.25)
  7 Jonah Stone         FR Watertown            2:42.33    2:42.16         12  
                  37.10     1:19.18 (42.08)     2:04.53 (45.35)     2:42.16 (37.63)
  8 Adam Sabatini          Canton               2:39.31    2:42.76         11  
                  32.57     1:15.42 (42.85)     2:07.22 (51.80)     2:42.76 (35.54)
  9 Connor Hall         SR Watertown            2:53.14    2:48.31          9  
                  33.04     1:19.37 (46.33)     2:07.98 (48.61)     2:48.31 (40.33)
 10 William Lawrence    JR South Jefferson      2:51.20    2:50.08          7  
                  32.65     1:16.61 (43.96)     2:08.67 (52.06)     2:50.08 (41.41)
 11 Nate Bliss          JR South Jefferson      2:56.76    2:56.82          6  
                  40.61     1:27.21 (46.60)     2:15.11 (47.90)     2:56.82 (41.71)
 12 Leighton McNatt     JR Carthage             3:01.91    3:03.63          5  
                                1:25.47 ( )     2:23.20 (57.73)     3:03.63 (40.43)
 13 Patrick Easton      FR South Jefferson           NT    3:07.08          4  
                  41.07     1:24.36 (43.29)   2:24.88 (1:00.52)     3:07.08 (42.20)
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.19  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Xander Gaige        JR Watertown              22.92      23.30         20  
  2 Thomas King         SR South Jefferson        24.21      24.51         17  
  3 MJ Dickinson        JR Watertown              25.06      24.83         16  
  4 Gavin Lajoie        SR Carthage               25.51      25.15         15  
  5 Spencer Purvis      SO South Jefferson        26.26      25.85         14  
  6 Evan Dicob          FR Carthage               26.62      26.12         13  
  7 Daniel Amendariz-H     Canton                 26.70      26.26         12  
  8 Aiden Breckenridge  SR Gouverneur             26.41      26.50         11  
  9 Michael Gately      SO Indian River           28.79      26.79          9  
 10 Zane Metzler        FR Lowville               26.57      27.53          7  
 11 Logan Passino       JR South Jefferson        28.42      27.96          6  
 12 Collin Schrag       SO Lowville               27.30      28.11          5  
 13 Gage Colwell        JR Lowville               28.35      28.35          4  
 14 Emanuele Puliga     JR Lowville               29.00      28.39          3  
 15 Numa Aureil         SR South Jefferson        28.42      28.63          2  
 16 Calvin Eggleston    JR Indian River           29.34      28.67          1  
 17 Grant Clark         FR South Jefferson        29.22     x29.40        
 18 Luke Charlton       FR Watertown              32.35      29.63        
 19 Lincoln Stanley     SO Indian River           30.62      29.66        
 19 Connor Brown        FR Watertown              29.27      29.66        
 21 Landan Jones        FR South Jefferson           NT     x31.54        
 22 Jonavin Ayen        SO Gouverneur             32.97      33.40        
 23 Connor Covey        SR Carthage               36.02      37.24        
 24 Gavin Stone         FR Watertown              42.39     x37.88        
 25 Jay Baycura            Canton                    NT      41.38        
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.95  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zach Kilburn        JR Watertown              59.15      59.47         20  
                  27.03       59.47 (32.44)                                        
  2 Drew Wekar          FR Watertown            1:02.73    1:02.56         17  
                  29.95     1:02.56 (32.61)                                        
  3 Nate Hulbert        SR South Jefferson      1:04.37    1:02.86         16  
                  28.62     1:02.86 (34.24)                                        
  4 Michael Gately      SO Indian River         1:07.37    1:07.57         15  
                  31.81     1:07.57 (35.76)                                        
  5 Evan Dicob          FR Carthage             1:09.24    1:09.33         14  
                  31.13     1:09.33 (38.20)                                        
  6 Noah Comet          JR Lowville             1:11.83    1:10.30         13  
                  33.73     1:10.30 (36.57)                                        
  7 George Weir         SO Watertown            1:10.35    1:10.73         12  
                  32.64     1:10.73 (38.09)                                        
  8 Jeremiah Krop       SR Lowville             1:11.91    1:11.71         11  
                  32.37     1:11.71 (39.34)                                        
  9 William Lawrence    JR South Jefferson      1:13.18    1:11.75          9  
                  32.94     1:11.75 (38.81)                                        
 10 Alexander Reinsbur  JR Carthage             1:12.38    1:12.91          7  
                  33.32     1:12.91 (39.59)                                        
 11 Desai Holland       SO Watertown            1:12.40    1:13.41          6  
                  33.20     1:13.41 (40.21)                                        
 12 Adam Sabatini          Canton               1:16.94    1:19.70          5  
                  35.37     1:19.70 (44.33)                                        
 13 John Perkins        SO South Jefferson           NT    1:19.89          4  
                  37.49     1:19.89 (42.40)                                        
 14 Connor Covey        SR Carthage             1:47.80    1:43.13          3  
                  46.52     1:43.13 (56.61)                                        
 -- Andre Meleshchuk    JR Lowville             1:02.91         DQ        
 
Event 7  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.76  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Xander Gaige        JR Watertown              51.26      51.72         20  
                  24.81       51.72 (26.91)                                        
  2 Thomas King         SR South Jefferson        53.73      53.36         17  
                  25.50       53.36 (27.86)                                        
  3 MJ Dickinson        JR Watertown              56.09      55.81         16  
                  26.86       55.81 (28.95)                                        
  4 Alex Baxter            Canton                 57.07      56.84         15  
                  27.07       56.84 (29.77)                                        
  5 Gavin Lajoie        SR Carthage               57.17      57.35         14  
                  27.69       57.35 (29.66)                                        
  6 Spencer Purvis      SO South Jefferson      1:01.01      57.83         13  
                  28.00       57.83 (29.83)                                        
  7 Samuel Gillette     JR Lowville               59.34      58.80         12  
                  28.44       58.80 (30.36)                                        
  8 Daniel Amendariz-H     Canton               1:01.22      59.75         11  
                  28.55       59.75 (31.20)                                        
  9 Collin Schrag       SO Lowville             1:02.91    1:03.08          9  
                  29.80     1:03.08 (33.28)                                        
 10 Aiden Jones         JR Indian River         1:03.22    1:03.22          7  
                  29.41     1:03.22 (33.81)                                        
 11 Gage Colwell        JR Lowville             1:04.42    1:04.18          6  
                  30.15     1:04.18 (34.03)                                        
 12 Logan Passino       JR South Jefferson      1:07.33    1:05.84          5  
                  30.90     1:05.84 (34.94)                                        
 13 Grant Clark         FR South Jefferson      1:09.18    1:08.55          4  
                  32.67     1:08.55 (35.88)                                        
 14 Blake Foote         SO South Jefferson      1:09.74   x1:11.14        
                  34.61     1:11.14 (36.53)                                        
 15 Lucas Watts            Canton               1:13.05    1:11.95          3  
                  33.79     1:11.95 (38.16)                                        
 16 Ethan Marilley      SO Carthage             1:13.24    1:13.54          2  
                  34.15     1:13.54 (39.39)                                        
 17 Khachic Vardanyan   SR Carthage             1:24.31    1:15.37          1  
                  35.56     1:15.37 (39.81)                                        
 18 Jonavin Ayen        SO Gouverneur           1:15.36    1:17.67        
                  36.91     1:17.67 (40.76)                                        
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:52.52  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Colin Kempney       JR Lowville             5:51.10    5:37.21         20  
                  27.84       58.87 (31.03)     1:31.08 (32.21)     2:04.72 (33.64)
        2:39.70 (34.98)     3:15.14 (35.44)     3:51.24 (36.10)     4:27.69 (36.45)
        5:03.48 (35.79)     5:37.21 (33.73)                                        
  2 Gavin Trocke        JR Watertown            5:58.65    6:03.72         17  
                  30.09     1:03.12 (33.03)     1:38.84 (35.72)     2:15.77 (36.93)
        2:52.75 (36.98)     3:31.54 (38.79)     4:10.33 (38.79)     4:49.10 (38.77)
        5:28.14 (39.04)     6:03.72 (35.58)                                        
  3 Eugene Renzi        FR South Jefferson      6:36.19    6:26.49         16  
                  32.13     1:10.16 (38.03)     1:49.83 (39.67)   3:10.25 (1:20.42)
                                3:51.32 ( )     4:32.74 (41.42)     5:13.24 (40.50)
        5:52.01 (38.77)     6:26.49 (34.48)                                        
  4 Carter Todd         SR Gouverneur           6:34.62    6:26.75         15  
                  31.83     1:08.88 (37.05)     1:48.59 (39.71)     2:29.10 (40.51)
        3:11.15 (42.05)     3:51.59 (40.44)     4:30.61 (39.02)     5:09.87 (39.26)
        5:50.73 (40.86)     6:26.75 (36.02)                                        
  5 Desai Holland       SO Watertown            6:33.64    6:41.04         14  
                  32.06     1:09.76 (37.70)     1:49.74 (39.98)     2:30.71 (40.97)
        3:11.78 (41.07)     3:53.83 (42.05)     4:36.93 (43.10)     5:19.15 (42.22)
        6:00.99 (41.84)     6:41.04 (40.05)                                        
  6 Eric Waterhouse     SR Carthage             6:49.59    6:48.40         13  
                  34.14     1:12.24 (38.10)     1:52.35 (40.11)     2:34.20 (41.85)
        3:17.13 (42.93)     4:00.74 (43.61)     4:43.20 (42.46)     5:25.86 (42.66)
        6:08.03 (42.17)     6:48.40 (40.37)                                        
  7 Leighton McNatt     JR Carthage             6:46.93    6:51.18         12  
                  33.84     1:12.89 (39.05)     1:53.40 (40.51)     2:36.59 (43.19)
        3:19.82 (43.23)     4:03.07 (43.25)     4:45.97 (42.90)     5:27.42 (41.45)
        6:10.93 (43.51)     6:51.18 (40.25)                                        
  8 Peter Jennings      FR Watertown            7:14.75    7:12.13         11  
                  37.36     1:18.92 (41.56)     2:03.73 (44.81)     2:48.17 (44.44)
        3:32.44 (44.27)     4:16.41 (43.97)     5:01.39 (44.98)     5:45.40 (44.01)
        6:30.75 (45.35)     7:12.13 (41.38)                                        
  9 Luciano Guarino     JR Watertown            7:16.88    7:23.68          9  
                  36.65     1:18.72 (42.07)     2:03.95 (45.23)     2:49.84 (45.89)
        3:36.87 (47.03)     4:23.61 (46.74)     5:09.81 (46.20)     5:55.87 (46.06)
        6:40.74 (44.87)     7:23.68 (42.94)                                        
 10 Ryan Rogers         JR South Jefferson      7:54.40    7:29.68          7  
                  37.29     1:19.97 (42.68)     2:05.32 (45.35)     2:52.70 (47.38)
      4:29.09 (1:36.39)                             5:15.21 ( )     6:02.23 (47.02)
        6:47.48 (45.25)     7:29.68 (42.20)                                        
 11 Kyle Parcels        JR Carthage             8:48.94    9:12.63          6  
                  39.27     1:25.23 (45.96)     2:18.39 (53.16)     3:16.03 (57.64)
                                5:16.98 ( )                             7:16.70 ( )
        8:15.91 (59.21)     9:12.63 (56.72)                                        
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              1:30.12  NYS
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watertown  'A'                              1:32.13    1:37.86         40  
     1) Xander Gaige JR                 2) MJ Dickinson JR                
     3) Bennett Pistner FR              4) Ike Woolcott JR                
                  23.89       48.39 (24.50)     1:13.16 (24.77)     1:37.86 (24.70)
  2 South Jefferson  'A'                        1:44.00    1:41.41         34  
     1) Nate Hulbert SR                 2) Ethan Smith SR                 
     3) Spencer Purvis SO               4) James King SO                  
                  24.42       51.49 (27.07)     1:17.50 (26.01)     1:41.41 (23.91)
  3 Canton-Lisbon-Potsdam  'A'                  1:46.87    1:45.30         32  
     1) Trevor Bates                    2) Daniel Amendariz-Huang         
     3) Adam Sabatini                   4) Alex Baxter                    
                  26.67       53.56 (26.89)     1:20.46 (26.90)     1:45.30 (24.84)
  4 Lowville Academy  'A'                       1:49.00    1:51.99         30  
     1) Collin Schrag SO                2) Emanuele Puliga JR             
     3) Gage Colwell JR                 4) Zane Metzler FR                
                  28.92       56.02 (27.10)     1:24.78 (28.76)     1:51.99 (27.21)
  5 Carthage  'A'                               1:53.19    1:52.09         28  
     1) Hunter Berg SR                  2) Evan Dicob FR                  
     3) Gavin Lajoie SR                 4) Leighton McNatt JR             
                  28.87       56.90 (28.03)     1:22.27 (25.37)     1:52.09 (29.82)
  6 South Jefferson  'B'                        1:59.59   x1:52.64        
     1) Numa Aureil SR                  2) William Lawrence JR            
     3) Logan Passino JR                4) Eugene Renzi FR                
                  29.16       56.81 (27.65)     1:24.34 (27.53)     1:52.64 (28.30)
  7 Indian River  'A'                           2:00.16    1:53.00         26  
     1) Calvin Eggleston JR             2) Michael Gately SO              
     3) Aiden Jones JR                  4) Lincoln Stanley SO             
                  29.22       56.34 (27.12)     1:23.80 (27.46)     1:53.00 (29.20)
  8 Watertown  'B'                              1:54.24   x1:56.81        
     1) Gavin Trocke JR                 2) Jonah Stone FR                 
     3) Connor Hall SR                  4) Cameron Baird FR               
                  28.66       58.21 (29.55)     1:26.63 (28.42)     1:56.81 (30.18)
  9 Watertown  'C'                              2:10.57   x2:13.85        
     1) Connor Brown FR                 2) Gavin Stone FR                 
     3) Peter Jennings FR               4) Luciano Guarino JR             
                  30.41     1:14.07 (43.66)     1:42.31 (28.24)     2:13.85 (31.54)
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                54.82  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zach Kilburn        JR Watertown              58.98      59.12         20  
                  28.34       59.12 (30.78)                                        
  2 Drew Wekar          FR Watertown            1:04.17    1:05.51         17  
                  32.20     1:05.51 (33.31)                                        
  3 Mark Hollinger         Canton               1:05.68    1:06.30         16  
                  32.49     1:06.30 (33.81)                                        
  4 Colin Kempney       JR Lowville             1:06.64    1:06.60         15  
                  32.31     1:06.60 (34.29)                                        
  5 Alexander Reinsbur  JR Carthage             1:15.16    1:14.21         14  
                  35.52     1:14.21 (38.69)                                        
  6 Zane Metzler        FR Lowville             1:19.30    1:14.98         13  
  7 Patrick Easton      FR South Jefferson      1:19.42    1:17.89         12  
                  37.77     1:17.89 (40.12)                                        
  8 Eric Waterhouse     SR Carthage             1:19.22    1:18.32         11  
                  38.28     1:18.32 (40.04)                                        
  9 John Perkins        SO South Jefferson      1:21.07    1:19.68          9  
                  38.69     1:19.68 (40.99)                                        
 10 Aiden Jones         JR Indian River         1:18.16    1:22.35          7  
                  37.98     1:22.35 (44.37)                                        
 11 Lincoln Stanley     SO Indian River         1:21.04    1:24.51          6  
                  38.87     1:24.51 (45.64)                                        
 12 Landan Jones        FR South Jefferson           NT    1:30.57          5  
                1:30.78         1:30.57 ( )                                        
 -- Jay Baycura            Canton                    NT         DQ        
                1:00.10        DQ (1:09.63)                                        
 
Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:01.20  NYS
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bennett Pistner     FR Watertown            1:09.04    1:08.22         20  
                  32.03     1:08.22 (36.19)                                        
  2 Ike Woolcott        JR Watertown            1:07.82    1:08.65         17  
                  31.95     1:08.65 (36.70)                                        
  3 Andre Meleshchuk    JR Lowville             1:21.00    1:11.69         16  
                  34.30     1:11.69 (37.39)                                        
  4 Hunter Berg         SR Carthage             1:11.24    1:11.90         15  
                  33.31     1:11.90 (38.59)                                        
  5 Aiden Breckenridge  SR Gouverneur           1:12.64    1:11.94         14  
                  34.15     1:11.94 (37.79)                                        
  6 Juan Pablio Corona     Canton               1:12.20    1:11.96         13  
                  34.55     1:11.96 (37.41)                                        
  7 Cody Kempney        FR Lowville             1:15.98    1:13.15         12  
                  34.62     1:13.15 (38.53)                                        
  8 Samuel Gillette     JR Lowville             1:14.55    1:17.27         11  
                  35.92     1:17.27 (41.35)                                        
  9 Emanuele Puliga     JR Lowville             1:22.62    1:18.13          9  
                  37.54     1:18.13 (40.59)                                        
 10 Jonah Stone         FR Watertown            1:19.74    1:19.78          7  
                  37.94     1:19.78 (41.84)                                        
 11 Connor Hall         SR Watertown            1:21.10    1:20.05          6  
                  37.54     1:20.05 (42.51)                                        
 12 Nate Bliss          JR South Jefferson      1:21.77    1:20.59          5  
                  39.02     1:20.59 (41.57)                                        
 13 Calvin Eggleston    JR Indian River         1:21.80    1:21.65          4  
                  37.75     1:21.65 (43.90)                                        
 14 Ethan Smith         SR South Jefferson      1:26.37    1:24.77          3  
                  39.20     1:24.77 (45.57)                                        
 15 Ethan Marilley      SO Carthage             1:28.29    1:27.02          2  
                  41.75     1:27.02 (45.27)                                        
 16 Jeremiah Krop       SR Lowville             1:27.59   x1:27.36        
                  40.16     1:27.36 (47.20)                                        
 17 Luke Charlton       FR Watertown            1:33.58   x1:27.91        
                  40.64     1:27.91 (47.27)                                        
 18 Lucas Watts            Canton               1:31.86    1:28.53          1  
                  42.72     1:28.53 (45.81)                                        
 19 Peter Jennings      FR Watertown            1:28.65   x1:29.56        
                  43.64     1:29.56 (45.92)                                        
 20 Blake Foote         SO South Jefferson      1:30.42    1:29.62        
                  42.25     1:29.62 (47.37)                                        
 21 Cameron Baird       FR Watertown            1:32.59   x1:35.26        
                  44.07     1:35.26 (51.19)                                        
 22 Gavin Stone         FR Watertown            1:43.86   x1:40.37        
                  48.36     1:40.37 (52.01)                                        
 
Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              3:18.87  NYS
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 South Jefferson  'A'                        3:51.50    3:47.88         40  
     1) Nate Hulbert SR                 2) Spencer Purvis SO              
     3) Ethan Smith SR                  4) Thomas King SR                 
                  26.05       54.90 (54.90)     1:22.26 (27.36)     1:52.32 (57.42)
        2:21.49 (29.17)   2:55.39 (1:03.07)     3:20.23 (24.84)     3:47.88 (52.49)
  2 Watertown  'A'                              3:42.63    3:50.89         34  
     1) Drew Wekar FR                   2) George Weir SO                 
     3) MJ Dickinson JR                 4) Zach Kilburn JR                
                  28.73       59.24 (59.24)     1:27.54 (28.30)   1:59.26 (1:00.02)
        2:26.50 (27.24)     2:56.61 (57.35)     3:22.11 (25.50)     3:50.89 (54.28)
  3 Lowville Academy  'A'                       3:48.00    3:51.73         32  
     1) Andre Meleshchuk JR             2) Cody Kempney FR                
     3) Samuel Gillette JR              4) Colin Kempney JR               
                  26.39       54.15 (54.15)     1:23.68 (29.53)   1:54.46 (1:00.31)
        2:23.50 (29.04)   2:55.97 (1:01.51)     3:22.15 (26.18)     3:51.73 (55.76)
  4 Canton-Lisbon-Potsdam  'A'                  4:02.27    3:51.97         30  
     1) Alex Baxter                     2) Adam Sabatini                  
     3) Mark Hollinger                  4) Juan Pablio Corona Gomez       
                  27.32       57.56 (57.56)     1:25.47 (27.91)   1:58.25 (1:00.69)
        2:25.65 (27.40)     2:56.14 (57.89)     3:22.60 (26.46)     3:51.97 (55.83)
  5 Lowville Academy  'B'                       4:13.00   x4:27.27        
     1) Jeremiah Krop SR                2) Noah Comet JR                  
     3) Gage Colwell JR                 4) Zane Metzler FR                
                  31.72   1:07.59 (1:07.59)     1:41.41 (33.82)   2:19.61 (1:12.02)
        2:50.17 (30.56)   3:25.79 (1:06.18)     3:54.93 (29.14)   4:27.27 (1:01.48)
  6 Watertown  'B'                              4:19.75   x4:34.95        
     1) Gavin Trocke JR                 2) Desai Holland SO               
     3) Connor Hall SR                  4) Cameron Baird FR               
                  29.65   1:00.60 (1:00.60)     1:33.44 (32.84)   2:09.65 (1:09.05)
        2:44.35 (34.70)   3:23.13 (1:13.48)     3:56.71 (33.58)   4:34.95 (1:11.82)
  7 South Jefferson  'B'                        4:52.00   x4:40.54        
     1) Eugene Renzi FR                 2) Landan Jones FR                
     3) Patrick Easton FR               4) Grant Clark FR                 
                  31.56   1:04.55 (1:04.55)                       2:17.04 (1:12.49)
        2:51.59 (34.55)   3:31.90 (1:14.86)     4:04.52 (32.62)   4:40.54 (1:08.64)
  8 Carthage  'A'                               4:39.48    4:42.90         28  
     1) Leighton McNatt JR              2) Alexander Reinsburrow JR       
     3) Eric Waterhouse SR              4) Ethan Marilley SO              
                  32.56   1:12.15 (1:12.15)     1:41.98 (29.83)   2:16.68 (1:04.53)
        2:49.99 (33.31)   3:26.91 (1:10.23)     4:01.17 (34.26)   4:42.90 (1:15.99)